Chinese Billionaire Hands Out Cash to Poor

0

Chen Guangbiao, čínsky recyklovateľský magnát, urobil v Číne titulky pre rozdávanie peňazí na ulici.

Pán Chen dnes uskutočnil “obrad darcov” na taiwanskom hledióne a vyrazil vo svojich podpisoch červené obálky 227 188 dolárov. Taktiež daroval peniaze sociálnym skupinám a školský program pre študentov s nízkymi príjmami.

V Číne a niektorých krajinách východnej Ázie sú červené obálky naplnené malou hotovosťou spoločné darčeky okolo sviatkov a iných zvláštnych príležitostí a rok králika vyrazí budúci týždeň. Ale červené obálky pána Chen sa v Číne a okolí Ázie stali slávnymi a neslávne známymi. Na Taiwane dnes, spolu so štadiónom, dal na ulici chudobnú ženu vo výške 2400 dolárov, keď odchádza z hotela. “Vypukla slzy, keď sa chytila ​​na obálky a povedala, že nikdy nemala takú veľkú sumu peňazí,” uviedli správy.

“Mám radosť pri vykonávaní charitatívnych aktivít a dúfam, že moje činy môžu inšpirovať viac ľudí, aby nasledovali svoj príklad,” povedal 43-ročný magnát.

Mnohí Číňania tvrdia, že pánové Chenov vysoký profil sú odhodlaní. Vládni predstavitelia na Taiwane sa kritizovali, či dokonca schvália svoju návštevu a tvrdia, že hotovosť vytvorila “problém” pre chudobných príjemcov.

Aj bohatí ľudia v Amerike sa v takýchto darebákoch zúfalo. Mládež medzi dnešnými rizikovými filantropmi je zamerať ich dolárov na riešenie väčšieho sociálneho problému, nie na rozdávanie peňazí chudobným. Zodpovednosť, merateľnosť a efektívnosť sú módnymi slovami medzi dnešnými americkými darcami.

Bohatí hovoria, že dávať hotovosť na ulicu len posilňuje kultúru závislosti. Cynický môže poukázať na skutočnosť, že bohatý darcovia nedosahujú daňové úľavy, odmeny alebo plakety za podklady.

Napriek tomu je filantropia pána Chena lepšia – prinajmenšom pre Čínu v tejto fáze vývoja.

Pamätajte na to, že John D. Rockefeller rozdával deti na ulici predtým, než si najal Frederika Gatesa a stal sa posadnutý výsledkami a nakoniec sa stal prvým skutočným dobročinným filantropom.

V Číne existuje malá motivácia inštitucionalizovať charitu. Neexistujú žiadne daňové odpočty, žiadny dobre zavedený charitatívny okruh alebo neziskový sektor. Takže ak chcete “dať späť,” dávať peniaze chudobným sa mi zdá byť dobrým miestom na začatie.

Leave A Reply

Your email address will not be published.